Gartley na USDCHF [2016-01-26]

Na parze walutowej USDCHF pojawił się potencjalny Gartley (zniesienia wewnętrzne 61,8% i 78,6%). Ze względu na bliskość alternatywnej formacji harmonicznej z końcowym punktem ciut wyżej (61,8% i 88,6%) logiczny Stop Loss wypada powyżej listopadowego szczytu, a Take Profit na poprzednich ważniejszych akcjach cenowych, przez co potencjał zysku do straty jest taki sobie. Można go zwiększyć np. zakładając jednak realizację Gartley’a i zmniejszając o to SL lub poczekać na potwierdzenie rozpoczęcia słabości na niższych interwałach czasowych.

Gartley na USDCHF [2016-01-26]Mimo dwóch wskazanych potencjalnych obszarów zwrotnych większą szansę realizacji daję pierwszemu i dlatego zatytuowałem wpis Gartley. Po prostu w tym obszarze wypada równość podfal (1:1) oraz znajduje się tam kumulacja zniesień zewnętrznych praktycznie dla wszystkich głównych ruchów korekcyjnych obecnego ruchu wzrostowego. Czy to wystarczy? Zobaczymy.

Biorąc pod uwagę wzrostowe nastawienie długookresowych średnich oraz wskazań Ichimoku Kinko Hyo na wyższych interwałach sugeruję nie zapędzać sie zbytnio z umieszcaniem odległych Take Profit’ów. Przynajmniej na dzień dzisiejszy nie ma bowiem technicznych przesłanek do większej przeceny usdchf.