Geometryczny setup reakcji na złocie [2014-09-02]

Złoto zbliża się do bardzo ciekawego setupu geometrycznego mogącego zapoczątkować reakcję przeciwną do obecnego ruchu spadkowego:

  • klaster fibozniesień zewnętrznych 161,8% w swingu spadkowym
  • równość dwóch głównych podfal (1:1 = 100%)

Geometryczny setup reakcji na złocie [2014-09-02]We wskazanym na rysunku żółtym owalem obszarze znajduje się wskazana „poduszka bezpieczeństwa”, czyli w zasadzie już od jutra może rozpocząć się wzrost wartości złota, przynajmniej korekcyjny. Ale nawet korekcyjna podbitka może być bardzo atrakcyjna.

Minimalny Oczekiwany Zysk w porównaniu do Logicznego SL ma korzystny stosunek zysku do ryzyka (~3:1), a potencjał setupu to jakieś 9:1, czyli jest o co się starać.

Najważniejszy współczynnik Fibonacciego wsparty najmocniejszą geometrią równości przynajmniej w teorii mają dużą moc. A jak będzie w praktyce? Czy wskazany setup zadziała? Czy tak agresywny setup „pod prąd” ma rację bytu? Zobaczymy jak określi się rynek…

p.s.

Sorki za miszmasz zniesień na rysunku , ale testuję różne teorie i nie chce mi się ich dla innych usuwać i potem dla siebie ponownie ustawiać, dodatkowo na urlopie 😛

2 thoughts on “Geometryczny setup reakcji na złocie [2014-09-02]

  1. Może się mylę, ale obstawiam raczej długoterminowe spadki na złocie.

    1. Być może, przedstawiłem tylko jedną z koncepcji… która notabene na razie zarabia 🙂

      W zależności od przyjętej definicji trendu, wg wielu z nich, złoto już jest w długoterminowym trendzie spadkowym. To co pokazałem to niejako „łapanie spadającego noża”. Koncepcja załapania się na reakcję w wyznaczonym miejscu, w którym kurs mógłby, choć na jakiś czas, zmienić swój kierunek.

Comments are closed.