Sygnał sprzedaży na eurodolarze (eur/usd down) [2015-06-04]

W dniu dzisiejszym padł sygnał sprzedaży na popularnym „edku” (eur/usd). Eurodolarowa dniówka narysowała spadkowego pinbara w obszarze oporów (poprzednie akcje cenowe, które z przytupem pokazywały, że obecny rejon nie jest mile widziany dla byków).

Sygnał sprzedaży na eurodolarze (eur/usd down) [2015-06-04]Negacja sygnału (Stop Loss = SL)to oczywiście wzbicie kursu eurusd ponad wspomnianego pinbara.

Jednak póki to nie nastąpi z większym prawdopodobieństwem powinny być chociażby korekcyjne spadki ostatnich podbitek, więc lepiej widziane są niedźwiedzie eSki. Nawet pomimo faktu, że od jakiegoś czasu trend na eurodolarze jest wzrostowy, co sugeruje także dzienna chmura Ichimoku Kinko Hyo.

Pierwszy Take Profit (TP1) to dzienna linia Kijun-sen wsparta dołkami poprzednich akcji cenowych. Stosunek zysku do ryzyka dla niego nie jest korzystny, ale ewentualnie można byłoby rozważyć optymalizację wejścia poprzez zlecenie z wyższych poziomów (o ile kurs by tam dotarł).

Trzeci Take Profit (TP3) czy nawet kolejne to na razie tylko gdybanie.

Drugi Take Profit (TP2) to natomiast arcyciekawe skupisko wsparć:

  • zniesienie cenowe 61,8% obecnego ruchu wzrostowego
  • zniesienie cenowo-czasowe 61,8% całej pobitki od marcowych dołków
  • do tego czasu powinno to być co najmniej zniesienie czasowe 38,2% całej ostatniej podbitki
  • rejon dolnego ograniczenia dziennej chmury Ichimoku
  • dolne ograniczenie „wideł” Pitchforka
  • poprzednei akcje cenowe

Dlatego też jeśli kurs eurodolara rzeczywiście zacznie spadać to sugeruję szczególną obserwację tego miejsca, gdyż to w nim powinna rozegrać się batalia o ustanowienie kierunku na dłużej (pamiętajmy, że długoterminowo kurs eur/usd jest w trendzie spadkowym, więc nawet najmocniejsze wsparcia mogą mało znaczyć i być przełamywane).

I na koniec dylemat: czy sygnał uzyskany w dniu, w którym sporo krajów miało dzień wolny jest wiarygodnym sygnałem?