2012-01-15 STOXX50 się broni

Po piątkowym ciachnięciu ratingów wielu krajów spojrzałem na europejski STOXX50 w skład którego wchodzą największe europejskie firmy:

STOXX50W piątek kurs odbił się od linii wsparcia dzięki czemu indeks dalej pozostał w konsolidacyjnym trójkącie… a może klinie? W każdym razie jak widać, sytuacja dalej pozostaje bez rozstrzygnięcia. W układzie dziennym wg Ichimoku Kinko Hyo mamy ciągle trend wzrost, a klasycznie wybicie grudniowego szczytu będzie sygnałem kupna (z zasięgiem przynajmniej do okolic październikowego szczytu czy MA200). Natomiast gdyby po tych obniżonych ratingach indeks zechciał zawrócić to ma jeszcze dość sporą poduszkę bezpieczeństwa (zielony okrąg na rysunku). W najbliższych dniach powinni się określić jaką pójdą drogą gdyż zakres poruszania się w wyznaczonym trójkącie po prostu się kończy.

Ogólnie: ciągle nicość. Technicznie powiedziałbym, że ta nicość ma delikatne zabarwienie wzrostowe jednak polityka (ratingi) mogą zrobić swoje. Z drugiej strony skoro AT wyprzedza wydarzenia…