Jakość danych: różne wartości u brokerów

W dniu dzisiejszym szwajcarzy nie wytrzymali i znieśli uwiązanie swojego franka od kursu euro. Tym samym okropnie namieszali nie tylko na swoim rynku…

Notowania u różnych brokerów dosłownie powariowały i praktycznie u każdego są różne wartości takich samych instrumentów. Niby w porządku, gdyż przecież każdy z nich może mieć różnych dostawców kwotowań, a i sami brokerzy mogą mieć różne algorytmy filtujące datafeed.

I właśnie w takich bojowych warunkach padł dzisiaj doskonały przykład różnic kursowych u różnych brokerów, np.: EURCHF u różnych brokerówRysunek przestawia notowania pary walutowej u dwóch różnych brokerów (jeden z największych w Polsce i jeden z największych na Świecie) w tym samym czasie (wieczorem).

Widzicie różnicę? Mam nadzieję 😀

Pomijając drobne różnice w konkretnych wartościach główną różnicą jest fakt wybicia lub nie poprzedniego dołka, czyż nie? Technicznie ma to ogromne znaczenie, OGROMNE!

Tak więc mamy kolejny przykład konieczności ograniczonego zaufania innym, a w szczególności tym co brokerzy nam przedstawiają…