2012-01-18 Bank Polska Kasa Opieki SA (PEO) jedzie na 173?

Bank Polska Kasa Opieki SA (PEO) w interwale dziennym pozostaje ciągle poniżej średniej MA200 jednak kurs wybił się górą z chmury Ichimoku, wyszedł ponad opór jednej  z ważnych linii Pitchforka oraz ponad górne ograniczenie trójkąta, z którego w styczniu nastapiło fałszywe wybicie dołem („pranie i płukanie”?) przez co postanowiłem uważniej mu się przyjrzeć.

Bank Polska Kasa Opieki SAFala wzrostowa od września do początku listopada, z końcem listopada została skorygowana do okolic jej 61,8% zniesienia co jest typową wartością dla większych korekt. Jeśli kurs ma dalej roznąć to abolutnie nie może spaść poniżej wspomnianego dołka (można przyjąć poniżej listopadowego dołka średnioterminowy StopLoss [SL1<130,5]). Asekuracyjny krótkotermiowy SL proponuję poniżej zniesienia 38,2% wspomnianej fali wzrostowej i poniżej przedwczorajszej luki cenowej [SL2<140,5].

A co z potencjalnym zasięgiem wzrostów? Wg wielu „wyliczanek” najczęstszym poziomem są okolice 173. Wynikaja one z zasięgu wybicia z trójkąta górą, serii impulsowej (push-up), czerwcowego szczytu czy Punktu Docelowego [wszystkie zasięgi oznaczone na rysunku, TP=173].

Jedną z technik wyliczania tego typu zasięgów opracował Joe DiNapoli. Są to tak zwane Logiczne Poziomy Zysku i reprezentujące je punkty docelowe (bliski, standardowy, daleki). Standardowy Punkt Docelowy dla obecnej sytuacji na PEO wynosi 174 – przypadek czy może jednak kurs zechce tam dojść? 🙂

Logiczne Poziomy Zysku (TakeProfit):

  • BPD=157 -> TakeProfit1
  • PD=174 -> TakeProfit2
  • DPD=200 -> TakeProfit3

Oscylatory idą zgodnie z kursem i w przypadku korekt nie robią nowych minimów czyli jest oznaka siły. Wchodzą jednak w obszar wykupienia co może sugerować zbliżającą się korektę.

Jeden z wariantów który rozważam zakłada podbitkę do średniej MA200, powrót do wybitego trójkąta i atak przynajmniej w okolice BPD zgodne z wartością listopadowych szczytów. Pamiętajmy jednak o powyższej wyliczance i potencjanym sporo wyższym zasięgu 🙂 Jeśli kurs tam dojdzie to w okolicach >170 sugeruję realizację przynajmniej części z zysków lub ewentualnie zacieśnienie stopa.

p.s.

Dane dla intrumentu pochodnego (CFD) i konkretne wartości mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistego kursu akcji.