2012-07-06 EURUSD – spadkowe Ichimoku i DiNapoli

Kurs eurodolara (EURUSD) zakończył swoje piątkowe notowania nieznacznie poniżej minimum z 1 czerwca co klasycznie jest sygnałem sprzedaży. Dwa dni temu MACD przełamał swoją linię wsparcia i potwierdza spadkowy charakter tej najpopularniejszej pary walutowej.

Wg Ichimoku Kinko Hyo kurs EURUSD jest spadkowy w każdej głównej perspektywnie: dziennej, tygodniowej i miesięcznej. W interwale dziennym 2 lipca padł silny sygnał sprzedaży (Tenkan-sen przebiło w dół Kijun-sen pod chmurą) i jest on potwierdzeniem wcześniej przedstawianego analogicznego sygnału sprzedaży jaki padł w interwale miesięcznym w maju.

EURUSD - spadkowe dzienne Ichimoku

Wg Logicznych Poziomów Zysku, które opracował Joe DiNapoli, zasięg spadków można wyliczyć następująco:

  • A=1,6029
  • B=1,1874
  • C=1,4926
  1. BPD=1,2358 -> TP1
  2.   PD=1,0771 -> TP2
  3. DPD=0,8203 -> TP3

Kurs eurodolara (eur/usd) doszedł do Bliskiego Punktu Docelowego, gdzie odbił się, jednak obecnie znajduje się pod nim, więc jeśli w zakokończeniu miesiąca będą podobne poziomy, tzn. że kurs chce iść przynajmniej w rejony Punktu Docelowego.

EURUSD - spadkowe miesięczne Ichimoku i DiNapoli

Wg przedstawionych technik (Ichimoku, DiNapoli, klasyka) kurs EURUSD średnio i długoterminowo jest spadkowy, więc należy uważać z otwieraniem eLek oraz zawężać StopLossy. Większosć sygnałów technicznych przemawia za dalszymi spadkami.