Norwegian Cruise Line Holdings Ltd (NCLH) na oporze [2021-09-28]

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd (NCLH) dotarło wczoraj do technicznego oporu w postaci klastra zniesień 61,8% (korekta fali spadkowej czerwiec-lipiec) i 161,8% (podwójne wydłużenia korekt od lipcowego dołka). Dzisiejsze spadkowe zakończenie dniówki przypieczętowało siłę tego obszaru (~28,9).

Bezpieczny zasięg spadków to obszar pomiędzy poprzednimi szczytami, a Overbalance (pomarańczowy prostokąt), czyli w rejonie 26,4-25,4 jest dobre miejsce to poczekania na jakąś reakcję siły by nabyć/dobrać pozycję. Dalsze spadki mogą być niebezpieczne, a zakończenie dnia poniżej lipcowego dołka przekreśli na dłuższy czas wzrostowe scenariusze.

NCLH 2020-09-28

Na chwilę obecną preferowanym scenariuszem jest korekta do wskazanego obszaru wsparcia po czym podbitka co najmniej w rejon ~31 (np. L=26, SL=24, TP=30 -> Z/R=2:1). Za takim wariantem przemawia także wzrostowe Ichimoku Kinko-Hyo i ciągle rosnący wolumen skumulowany.

Pamiętajmy jednak, że długoterminowo kurs jest ciągle w trendzie spadkowym, więc obecna podbitka może być wyłącznie ruchem korekcyjnym przed dalszymi większymi spadkami i dlatego zabezpieczający Stop Loss jest tym bardziej wskazany by uciąć ewentualne emocje.