Overbalance w Overbalance na S&P500 [2020-05-14]

Na światowych indeksach nastąpiło w dniu dzisiejszym testowanie Overbalance, a na niektórych wręcz podwójnego Overbalance.

Przykładem niech będzie najpopularniejszy amerykański S&P500, który wykonał wewnętrzny zakres Overbalance (czerwone zniesienie FE100 na rysunku) i w zgodzie z większym Overbalance (żółty prostokąt).

Do idealności zasięgu zabrakło dosłownie pojedynczych punktów, co przy zakresie reakcji, można uznać już na zakończenie testu.

Nastąpił silny sygnał kupna w postaci dziennego pinbara. Czyżby droga do góry stała już otworem? Niekoniecznie, bowiem kurs choćby jutro mógłby nagle zawrócić, dlatego SL pod dzisiejszym dołkiem dla grających długie pozycje obligatoryjny. Wybicie górą układu byłoby prawdziwym pokazem siły byków, ale najpierw kurs musiałby tam dotrzeć.

Argumentami dla niedźwiedzi może być potencjalna formacja głowy z ramionami, a dzisiejsza, dość spektakularna, podbitka w tym układzie byłaby tylko powrotem do podstawy formacji po czym kurs powinien zawrócić z zasięgiem formacji poniżej dzisiejszych dołków. Rozstrzygnięcie tego wariantu może rozegrać się już jutro.

Jeśli ktoś nie ma pozycji to obecnie pozostaje czekanie i reakcja dopiero w kluczowych punktach.