Podwójny Overbalance na złocie [2020-11-26]

Złoto (GOLD) od wczoraj konsoliduje się i powstaje dylemat czy przed kolejnym spadkiem, czy może już zakończyła się korekta i złoty surowiec powróci do bicia szczytów?

Obecna konsolidacja na złocie jest bowiem w nieprzypadkowym miejscu jakim jest klaster dwóch układów Overbalance (1:1, FE100), zależnie od przyjętego mierzenia.

Pierwszy wariant pomysłu zakłada zakończenie korekty i osobiście go teraz rozgrywam licząc na co najmniej odreagowanie. Negacja po przebiciu wtorkowych dołków, czyli mały SL.

Drugi wariant technicznie najbardziej mi się podoba (61,8% + FE161,8) i gdyby cena się tam znalazła i byłbym wówczas przed komputerem to szukałbym w tych rejonach okazji.

Trzeci wariant zakłada pogłębienie spadków kursu złota, powybijanie SL grającym na 2 wariant i przy okazji realizację formacji harmonicznej, ale na dzień dzisiejszy wydaje się on najmniej prawdopodobny. Podobnie jak obszar wsparcia zaznaczony pomiędzy 1 i 2 wariantem (50%+FE100).

To co najbardziej martwi to dość gwałtowny charakter ostatnich spadków oraz fakt, że złoto (gold) przebiło główny Overbalance całego ciągu wzrostowego od 2015 roku (żółte prostokąty).

Czekanie -> akcja -> reakcja 🙂