W oczekiwaniu na pozycję na EUR\USD [2012-12-07]

Kurs eurodolara (para EUR/USD) po wybiciu się górą z chmury Ichimoku ostatniego listopada dał średnioterminowy sygnał kupna. Zapęd byków został potwierdzony już 4 grudnia kiedy to pokonana została najbliższa linia oporu w interwale dziennym. Niestety już kolejnego dnia sytuacja się odwróciła i raptem w ciągu 3 sesji kurs zanurkował około 250 pipsów. Tym samym wydaje się, że byki zostały złapane w klasyczną pułapkę. Czy oby na pewno?

Kurs EURUSD zawrócił w nieprzypadkowym miejscu, gdyż pomiędzy dwiema mocnymi liniami oporu (dzienna i tygodniowa). W interwale dziennym wg Ichimoku Kinko Hyo kurs jest ciągle w trendzie wzrostowym i do tego ciągle ponad ważną Kijun-sen. Do tej pory ciągle brakuje negacji wcześniej wspomnianego sygnału kupna. Eurodolar nie pogłębia dołków ani nie bije szczytów, czyli jest w konsolidacyjnym trójkącie. Dopóki w nim pozostanie i kurs nie wypadnie dołem z chmury Ichimoku to każdy wariant jest możliwy.

kurs eurusd w interwale dziennym

Dobrym miejscem na nabycie pozycji wzrostowej (Long) są okolice 1,2834 będące skupiskiem mocnych wsparć jakimi jest linia wsparcia oraz dolne ograniczenie chmury Ichimoku. Co ciekawe, także w interwale tygodniowym jest tam dół chmury, co tym bardziej podkreśla ważność tego wsparcia. Dlatego też we wskazanym rejonie polecam obserwację kursu i wyszukiwanie w mniejszych interwałach sygnałów wzrostowych (pamiętając, że na tygodniach kurs jest ciągle w trendzie spadkowym i gramy na średnioterminową podbitkę z małym SL).