2012-08-24 Złoto i przebicie linii oporu – kupować?

Złoto znalazło się w ciekawym miejscu. W interwale dziennym i tygodniowym kurs złota przebił się przez roczną linię oporu (pociągniętą od szczytu z 6 września 2011) i zatrzymał się na Zgęszczeniu węzłów DiNapoli’ego (~1674). Obszar ten jest tym bardziej ważny, gdyż przebicie wspomnianego Zgęszczenia zbiegłoby się w wyjściem ponad chmurę Ichimoku na wykresie tygodniowym (~1690).

Tygodniowy wykres złotaWg Ichimoku Kinko Hyo kurs złota w interwale dziennym jest w zdecydowanym trendzie wzrostowym, jednak pamiętajmy, że w interwale tygodniowym obowiązuje ciągle trend spadkowy. Przebicie średnioterminowej linii oporu może być równie dobrze „pułapką na byki” i kurs może wkrótce zawrócić. Zawrócenie kursu może być również tylko powrotem do wybitego oporu (obecnie przebita linia oporu jest linią wsparcia) po którym nastąpią silniejsze wzrosty.

Tak więc sugeruję tymczasowe wstrzymanie się z łapaniem eLek dopóki złoto nie pokona tego ważnego Zgęszczenia DiNapoli’ego i dla potwierdzenia nie wyjdzie na tygodniowym ponad chmurę Ichimoku. Jeśli to nastąpi, to średnioterminowy trend złota ulegnie zmianie na wzrostowy.