2012-04-11 WIG20 i dalsze spadki?

WIG20 zakończył wczoraj dzień na ważnych wsparciach w postaci linii trendu, dołka z 7 marca oraz Bliskiego Punktu Docelowego wg techniki DiNapolego. W dniu dzisiejszym spadki powstrzymała luka hossy z 17 stycznia, a wzrosty dolne ograniczenie chmury Ichimoku. Co dalej?

WIG20Średnie Ichimoku Kinko Hyo są spadkowe, a wczorajsze wyjście dołem z chmury jest przysłowiowym postawieniem kropki nad „i” na spadki w tej metodologi. Jednak pamiętajmy, że Ichimoku sprawdza się głównie w okresach trendowych, a w konsolidacji potrafi się pogubić…

Tym razem jednak jest szansa na realizację wariantu spadkowego z zasięgiem przynajmniej do zamknięcia wspomnianej luki hossy (~2209), gdzie sięga także zakres wybicia z małego trójkąta.

Punkt Docelowy (PD) jednej z możliwych rozpisek Logicznych Poziomów Zysku wg metodologii DiNapolego pokrywa się z zaznaczonym na rysunku potencjalnym zasięgiem formacji ABCD.

Wartości wskazanych poziomów:

  • BPD=2241
  • PD=2173
  • DPD=2063

Warunkiem odpalenia wyzwalacza dla wskazanego wariantu spadkowego jest zamknięcie dnia poniżej wczorajszego minimum i tym samym zakończenia dnia poniżej ważnej linii wsparcia.

* dane dla instrumentu będącego pochodną kontraktu na WIG20 (CFD)