DAX30 – w poszukiwaniu eLki [2014-03-10]

Niemiecki DAX30 znalazł się blisko ważnych wsparć geometrycznych jakimi są ważne fibozależności w trajektorii ostatniej fali spadkowej (od szczytu z lutego) połączone z linią trendu pociągniętą po poprzednich dołkach:

DAX30 i wsparciaJeśli wskazana podstawa potencjalnego trójkąta wytrzyma to jest duża szansa na późniejsze wybicie się kursu DAX30 ponad poprzednie szczyty. Dlatego w tym rejonie (zaznaczony żółtym owalem na rysunku) polecam przyczajenie się na oznakę siły i dopiero po niej kupno tego waloru.

StopLoss proponuję umieścić poniżej poprzedniego dołka, a TakeProfit zależnie od przyjętych strategii i stosowanych metod zarządzania kapitałem (z zastrzeżeniem, że po pokazaniu słabości w rejonie TP1 przynajmniej część pozycji warto tam zrealizować).

6 thoughts on “DAX30 – w poszukiwaniu eLki [2014-03-10]

  1. Niezupełnie, „polecam przyczajenie się na oznakę siły i dopiero po niej kupno tego waloru” – to nie zainstniało, a wręcz zostało staranowane. Poza tym czyż nie ma SL? 😉

 1. Wszystko się zgadza. Moje po zawodach również :mrgreen:

  Ciekawe wpisy się tu znajdują więc od czasu do czasu zaglądam.
  Pozdrawiam imiennika

  1. Witam, pozdrawiam i zapraszam częściej 🙂

   Mnie akuratnie w tej transakcji nie przeczołgało, gdyż jej po prostu nie zawarłem 🙂 A to tylko dlatego, że od jakiegoś czasu częściej zagrywam co najmniej średnioterminowo, a także zmieniam podejście do zawierania transakcji. Kiedyś ustawiałem zlecenia oczekujące na wybranych obszarach, jednak nazbyt często kurs przez nie przechodził i wybijał SLe. Dlatego teraz czekam na oznakę siły i dopiero po niej decyduję czy wejść. Przynajmniej dla części instrumentów i niektórych strategii.

   DAX dzisiaj z impetem przebił pokazane wsparcie, ale… widzę, że prawie dotarł do kolejnego wsparcia i nie zdziwię się jak za 2-3 dni jakaś oznaka siły, choćby tylko krótkoterminowej, się pojawi. Wówczas może i nastąpi jakieś większe odreagowanie. Co by nie gadać, na chwilę obecną póki DAX30 nie spadnie <~8500 to długoterminowo i wg wielu technik jest w trendzie wzrostowym... jeszcze 😉

 2. Od wczoraj zaznaczona tu linia pod dołkach jest testowana i pełni teraz chyba rolę wsparcia? Jak sądzi autor wytrzyma? Wczoraj po fed dax się na niej odbił dziś rano też ją testował co też teraz czyni

  1. Sorki, ale urlopuję się i dopiero teraz dopadłem kompa 🙂
   Pokazana na rysunku linia wsparcia padła i nie ma o czym mówić. Kurs DAX30 przeszedł przez nią i dotarł do kolejnego wsparcia. I to bardzo ważnego, w zasadzie to gdyby tam nie zawrócił to byłoby kiepsko… no ale zawrócił i z tego co widzę to dzisiaj z niezłym przytupem. Dopóki ostatni dołek (z 13 marca) trzyma to nie jest źle.

Comments are closed.