Formacja Three Drive na GBPAUD [2015-02-20]

Ostatnie dni wykrystalizowały potencjalną formację Tree Drive na parze GBPAUD w interwale dziennym. Podbitka i jej korekta, ponowna podbita z wybiciem szczytu, jej korekta i jeszcze jedna podbitka z kolejnym biciem szczytu… czyli teraz czas na korektę, czyż nie?

Na rysunku oznaczyłem trzy potencjalne strefy wsparcia. Biorąc pod uwagę obecne geometrie od bieżącego szczytu pierwszy rejon ma szansę zadziałać, jednak uwzględniając analogię do zakresów korekt w poprzednich swingach formacji Three Drive drugi wskazany obszar wydaje się bardziej prawdopodobny.

Formacja Three Drive na GBPAUD [2015-02-20]Tydzień zakończył się prospadkową formacją świecową na GBP/AUD jaką jest Objęcie Bessy (w zależności od przyjętych konwencji, może to być także Outside Bar), czyli należy wziąść pod uwagę także możliwość większych spadków (np. co najmniej do trzeciego wskazane poziomu).

Pamiętajmy, że średnioterminowo kurs GBPUAD jest w trendzie wzrostowym, więc podana możliwość zagrywki na spadki może być przysłowiowym „łapaniem spadającego noża„. Ale z drugiej strony, jeśli popatrzymy długoterminowo to widać, że obecne ruchy to tylko korekta większego trendu spadkowego…