Wolumenowa Formacja Odwrócenia na YAHOO! [2014-04-09]

Amerykańskie YAHOO! (NASDAQ:YHOO) wzrosło dzisiaj ponad 3% odbijając się od klasta fibozależności cenowych, z których najważniejszą była równość obu podfal spadkowych (koreta typu 1:1).

Fibowsparcia na YahooDodając do tego sygnały kupna i wzrostowe dywergencje na oscylatorach oraz formację świecową (harami prowzrostowe) na podanym fibowsparciu można pokusić się o eLkę z SL poniżej przedwczorajszego dołka.

Jednak to co ciekawe i nieczęsto spotykane widoczne jest na dopiero na notowaniach akcji Yahoo na rynku regulowanym i bazuje na wolumenie (powyższy rysunek jest z rynku lewarowanego, CFD na akcje) .

Wolumenowa Formacja Odwrócenia na YahooW zależności od przyjętego słownictwa, na rysunku widać, że wystąpiła Wolumenowa Formacja Odwrócenia, czy inaczej Wolumenowy Sygnał Kupna, które to zdecydowanie wzmacniają sygnał.

Niby dzisiejszy mocny wyskok do góry może powodować obawy, czy aby kurs już jutro się nie skorekci, ale… czyż to nie lepiej? 😉  Podany setup charakteryzuje się co najmniej dobrym szacunkowym stosunkiem zysku (ponad styczniowym szczytem) do ryzyka (pod przedwczorajszym dołkiem), więc wart jest zachodu.

One thought on “Wolumenowa Formacja Odwrócenia na YAHOO! [2014-04-09]

Comments are closed.