KGHM przygotowany do odbicia? [2014-02-11]

Kurs akcji KGHM od ponad roku ciągle opada. W najbliższym czasie jest jednak szansa na zmianę tendencji spadkowej i jej zamianę na wzrostową. Przypatrzmy się „miedziakowi” w interwale miesięcznym:

KGHM przygotowany do odbiciaKurs KGHM w latach 2008-2011 wykonał ładny marsz ku górze, zwiększając swoją wartość aż 10-krotnie! Później wystąpiła korekta dołująca wartość kursu o połowę, po czym nastąpił kolejny wyskok w okolice poprzednich szczytów. Ot tamtego czasu kurs ciągle opada.

Zauważmy jednak, że całą przyszczytową konsolidację można byłoby potraktować jako korektę. Gdyby uwzględnić zasięg obecnej podfali korekcyjnej jako równość poprzedniej podfali (korekta typu 1:1, zazanczona na rysunku błękitnymi prostokątami) to okazuje się, że KGHM już niedługo powinien dopełnić wskazanego zasięgu korekcyjnego. Ciut niżej jest wieloletnie najważniejsze zniesienie Fibonacciego w postaci 61,8% całej poprzedniej fali wzrostowej oraz strefa S\R poprzednich szczytodołków. Dodając do tego dywergencję na histogramie oscylatorowym oraz sugerowanie przez oscylatory wyprzedania…

…czyżby ~200 zł ponownie miało zawitać na miedziaku? 😉

3 thoughts on “KGHM przygotowany do odbicia? [2014-02-11]

  1. Chetnie zobaczyłbym takie poziomy, mam calkiem spory jak na mnie pakiet akcji miedziaka po sredniej cenie 123 pln wiec jestem sporo w plecy. Jestem jednak dobrej myśli ale na gieldzie nigdy nic nie waidomo.

    1. Co będzie to się okaże jak w podanym rejonie KGHM pokaże siłę. Inaczej… trzeba reagować odpowiednio do sytuacji i dawać stopy 😉

  2. Nic się nie stało. Kanalik spadkowy na KGHM nienaruszony. Czas na odbicie….ale w dół. Orlen też się „skończył”. Tak tylko gderam, ale nie jest aż tak różowo. Wyraźny rozłam na banki vs „reszta świata” trwa dalej. A co będzie dalej to zobaczymy.

Comments are closed.