Mocne fibozależności nie dają rady na 3M [2014-01-24]

Akcje amerykańskiego koncernu 3M (NYSE:MMM) zanurkowały dzisiaj rozbijając bardzo mocne skupisko fibozależności (mierzenia oparte na ciągach Fibonacciego):

  • zgrupowanie zniesień wewnętrznych 61,6% i 38,2% dwóch poprzednich impulsów wzrostowych
  • zniesienie zewnętrzne 161,8% ostatniej większej korekty obecnego ruchu spadkowego
  • projekcja 127,2% poprzedniego impulsu spadkowego od szczytu

Siła ruchu niepokoi byki, jednak cięgle mieści się w ramach definicji ruchu korekcyjnego. Zauważmy, że średnie długookresowe ciągle wskazują trend wzrostowy. Gdzie mamy kolejne wsparcia?

3M (MMM): 2014-01-24W zasadzie ciut niżej. I to właśnie tam jest dobre miejsce na L z małym SL i odległym TP (dla proponowanego na rysunku wariantu stosunek zysku do straty wynosi ponad 3,5:1).

Wskazany obszar wsparcia to kolejne fibozależności: skupisko zniesień wewnętrznych (50% i 78,6%), zewnętrznego (261,8%) i projekcji 161,8%. Obszar poparty także fibozależnościami cenowo-czasowymi (61,8%), którym kulminacja powinna zakończyć się w okolicach połowy przyszłego tygodnia (równość czasu trwania korekty do ostatniego impulsu oraz równość trwania czasu pomiędzy poprzednimi dołkami). Całość poparta poprzednią mocną strefą wsparcia i MA100.

Jeśli ten obszar nie wytrzyma to będzie można zastanowić się nad zmianę trendu dla 3M i dlatego poniżej ustawiony został Stop Loss. Szacowany zasięg dla Take Profit to ostatni szczyt. Propozycja warta co najmniej rozważenia i dlatego warto poczekać na oczekiwany pokaz siły we wskazanym miejscu (~128,36$).