Niepewna sytuacja na S&P500 [2014-02-04]

Po wczorajszej spółczce na S&P500 i dzisiejszym wzroście (małym, ale zawsze coś), na S&P500 powstała ciekawa, pod kątem technicznym, sytuacja.

Od dołka z października 2011 roku poruszanie się kursu S&P500 da się wpisać w kanał wzrostowy. Tak więc długoterminowo trend na pewno jest wzrostowy. Do tego wczorajsze spadki zostały powstrzymane przez arcyważną Kijun-sen w intewale tygodniowym, wspartą strefą popytu i do tego oscylatory sugerują wyprzedanie. Czyżby zatem koniec spadków i od teraz powinniśmy oczekiwać ataku na nowe szczyty?

S&P500 - tygodniowy i dziennyIchimoku Kinko Hyo nie podpowiada, w którą stronę kurs mógłby dalej zmierzać. Na tygodniach jest na wsparciu, na miesiącach zdecydowanie wzrostowo, ale już na dziennym pod chmurą, czyli spadkowo.

Niby wsparcie jest i sygnały z dłuższego interwału sprzyjają bykom, ale… zobaczmy na system średnich na dniach, który wygenrował sygnał sprzedaży i który to może sugerować, że ewentualne wzrosty na dniach będą tylko korektą ostatnich spadków.

Skoro nie bardzo wiadomo jak grać to… najlepiej po prostu obserwować sytuację 🙂

Propozycja: zajęcie eSki jeśli dniówka zamknie się poniżej wczorajszego minimum. Gdyby to nastąpiło to TP na jednej z dwu pokazanych stref, przy czym w przypadku pokazu siły na pierwszej realizacja choć części zysku.