Sygnały słabości w USA: NASDAQ100, S&P500, DJI30 [2013-06-14]

Jeden z wykorzystywanych przeze mnie wskaźników długoterminowych (oparty o średnie) sygnalizuje słabość na rynku amerykańskim. Sygnał padał poczynając od najmniejszego do największego indeksu: wczoraj padł na NASDAQ100, dzisiaj na S&P500 i dzisiaj niepotwierdzony na DJI30 (za potwierdzenie uznaję przecięcie średnich).

Nasdaq100, S&P500, DJI30Wcześniej w ostatnich momentach wspomniane indeksy podrywały się, a teraz to nie nastąpiło. Dlatego w najbliższym czasie zalecam wzmożoną ostrożność, szczególnie dla inwestorów zawierających transakcje na amerykańskich instrumentach.

Sygnał słabości wykazuje także metoda Overbalance, np. dla S&P500 ostatnia korekta przekracza wszystkie poprzednie od październikowego dołka. W długim terminie wszystkie korekty do ~1385 nie zmieniają trendu wg Overbalance.

SP500 i OverbalanceUSA są najważniejszym rynkiem na świecie, oznaki słabości tam to potencjalne „zagrożnie” globalne. Oczywiście już od poniedziałku indeksy mogą wystrzelić do góry, ale… od czego są krótkie stopy? 😉