Procter & Gamble up [2014-01-14]

Kurs akcji Procter & Gamble (NYSE:PG) wykonuje od końcówki listopada korektę poprzedniego ruchu wzrostowego. W dniu dzisiajszym padł sygnał kupna w postaci pojawienia się formacji gwiazdy porannej na skupisku ważnych zniesień Fibonacciego. Dodając to tego formację klina spadkowego sugerującą wzrosty można pokusić się o eLkę w dniu jutrzejszym. Jest jednak jeden warunek: kurs musi wybić się górą.

Procter & GambleNależy jednak zauważyć, że ciut niżej znajduje się kolejne skupisko zniesień Fibonacciego i to o mocniejszych współczynnikach. I co więcej, także w czasie. A dodatkowe wsparcia zapewniają rejony średniej MA200 oraz linia trendu. Dlatego, aby minimalizować SL sugeruję dopiero tam przyczaić się z eLką. Piątek? Poniedziałek? Zobaczymy. Aby ten wariant został zrealizowany przydałyby się spadki tak naprawdę już od jutra i taka minikonsolidacja powinna potrwać przez kilka dni.

Oba warianty zakładają wzrosty i małe Stop Lossy. Drugi ma mniejsze SL oraz liczniejsze i ważniejsze zgrupowania cenowo-czasowe i dlatego jest przeze mnie preferowany. Pierwszy ma tę zaletę, że umożliwia załapanie się na potencjalnie niezły ruch, który jeśli wystąpi pozostawi „na lodzie” drugowariantowców.