Fibonacci i Elliott intraday na f.WIG20 [2014-01-13]

Kurs f.WIG20 zgodnie z piątkową analizą wykonał dzisiaj wyskok do góry 🙂  Co dalej? Obstawiam spadek w okolice połowy dzisiejszych poziomów i później wzrost w okolice 2400.

Dlaczego? Z pomocą po raz kolejny przychodzi nam Fibonacci i przekształcone współczynniki jego ciągu liczbowego. Jeśli przy jego pomocy wyznaczymy potencjalne wsparcia to powstaną nam kolejno okolice ~2356, ~2349 i ~2340 (wskazania dla CFD, rzeczywisty kontrakt może się ciut różnić).

Scenariusz taki wpisuje się także do teorii falowej Elliotta, wg której obecnie jesteśmy w 4 fali (korekcyjnej) i po niej powinna nastąpić ostatnia 5 fala (wzrostowa).

f.WIG20 [m5] - Fibonacci i ElliottJeśli taki scenariusz się sprawdzi to co dalej może się stać z kursem f.WIG20? Z dużym prawdopodobieństwem, po intraday’owym pobiciu dzisiejszego maksimum, powinna nastąpić korekta obecnego wzrostu (np. do rejonu ~2350), po której powinien wystąpić kolejny marsz byków (do okolic ~2430).

Dopiero tam, w przypadku realizacji powyższego scenariusza, powinn rozegrać się decydująca bitwa (analiza zgodna z piątkowymi wariacjami).