książka: Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych.
Inwestorzy giełdowi, szczególnie początkujący, ciągle zastanawiają się w jaki sposób mogą zarobić. Szukają coraz to nowych metodologii, szkolą się, samodzielnie kombinują i… niestety często z marnym skutkiem. A czy nie lepiej byłoby podpytać bardziej zaawansowanych kolegów o to co oni polecają i w jaki sposób dochodzili do swojego sukcesu? Tylko jak do nich dotrzeć…
Marek Marcinowski w książce „Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych” przedstawia wskazówki kilkunastu inwestorów, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym. Czyli w zasadzie Marek dotarł do nich w naszym imieniu 🙂
Książka składa się z 16 rozdziałów, z których każdy jest poświęcony osobnej osobie. Za dobór ekspertów należą się autorowi brawa, gdyż każdy w nich jest wieloletnim praktykiem, a nie tylko teoretycznym felietonistą. Każdy rozdział to niezależna część książki, zatem nie trzeba czytać całej książki by poznać jakiekolwiek przesłanie i tylko można się skupić na interesującym nas rozdziale. Osobiście przeczytałem ciurkiem książkę 2 razy, a wybrane rozdziały po… przynajmniej kilkukrotność 😉
Przedstawieni eksperci to przekrój różnorodnych inwestorów. Są zarówno maklerzy jak i samoucy, zwolennicy analizy technicznej jak i fundamentalnej, przedstawiający konkretne techniki jak i swoje przemyślenia. Każdy rozdział to praktyczne porady przydatne w inwestowaniu na dowolnych instrumentach finansowych.
Dzięki lekturze książki „Sukces na giełdzie” można zapoznać się z radami doświadczonych inwestorów i zaadoptować je do własnej metodologii inwestowania. Fakt, że komuś coś się sprawdza nie oznacza, że to samo nam podpasuje, jednak bez poznania przemyśleń innych możemy nie zdawać sobie sprawy z wielu aspektów inwestycyjnych. Po cóż wyważać otwarte drzwi i marnować czas na dochodzenie do tych samych wniosków? Skorzystajmy ze „złotych myśli” zawodowców i wykorzystajmy owocnie lekturę tej książki by stawać się coraz efektywniejszymi inwestorami.
Kim są wybrani przez Marka Marcinowskiego eksperci? Oto oni (w kolejności rozdziałów):
- Marek Mikuć
- Mirosław Saj
- Piotr Dąbrowski
- Omar Arnaout
- Paweł Cymcyk
- Paweł Danielewicz
- Roman Przasnyski
- Sławomir Dębowski
- Maciej Goliński
- Piotr Grela
- Piotr Wilczyński
- Piotr Kuczyński
- Jerzy Kozak
- Zbigniew Stawicki
- Marek Massalski
- Bartłomiej Strączak
Każdy z rozdziałów książki jest inny przez co czytając książkę jako całość można mieć wrażenie małego chaosu. Nie znam wpływu Marka na szczegóły każdego z rozdziałów, jednak przyznam, że na początku brakowało mi większego uporządkowania, tak jakby cała książka była po prostu zbiorem różnorodnych artykułów. Jednak po kilkukrotnym powracaniu do niektórych rozdziałów doszedłem do wniosku, że w gruncie rzeczy każdy inwestor jest inny, więc nawet fajnie, że książka to odzwierciedla.
Nie rozumiem podziału trzech ostatnich części jako podrozdziałów (XIV a, b,c). Zapewne wynika to z przynależności ich bohaterów do Naszej Sakiewki, ale wg mnie niepotrzebnie, gdyż każdy rozdział jest tak naprawdę niezależny, a tego nie oddaje numeracja rozdziałów. Brakuje mi także rozdziału o… jej autorze i liczę, że kiedyś się jego doczekam, najlepiej od razu całej książki 🙂
Książkę kupiłem od razu po jej wydaniu i od tamtej pory z czystym sumieniem poleciłem ją wielu inwestorom. Szczególnie polecam ją początkującym, którzy po jej przeczytaniu mają szansę na dobre usystematyzowanie swojego inwestycyjnego warsztatu.
Tytuł: Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych.
Autor: Marek Marcinowski
Wydawnictwo: Poligraf
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62752-17-1
One thought on “książka: Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych.”
Comments are closed.
„Dzięki lekturze książki „Sukces na giełdzie” można zapoznać się z radami doświadczonych inwestorów i zaadoptować je do własnej metodologii inwestowania.”
To zdanie bardzo mi się podoba. Z inwestowaniem jak w każdej dziedzinie życia – najpierw trzeba być do bólu odtwórczym, powielać pewne sprawdzone schematy, aby później zaadaptować je do swojej własnej metodologii.