Eurodolar przygotowany do odbicia (EURUSD up)? [2014-12-05]

Eurodolar (para walutowa EURUSD) od dłuższego czasu jest w zdecydowanym trendzie spadkowym. Jednak różne techniki wskazują na potencjalny kres jego dalszym spadkom, przynajmniej średnioterminowo.

Dlaczego tak uważam? Czy zawsze muszę iść pod prąd? 😀

Zacznijmy od jednej prostej kreski pociągniętej po lokalnych szczytach kursu EURUSD (dobrze widocznej w interwale tygodniowym). Tak to jedna z linii trendu eurodolara i do tego wieloletnia. W jej pobliżu jest klaster zniesień zewnętrznych Fibonacciego 161,8% poprzednich ruchów korekcyjnych i całość jest wsparta dywergencjami na oscylatorach (je z kolei  dobrze widać w interwale dziennym). Elliotowcy mogą dopatrzyć się także końcówki potencjalnej fali 5-ej i do tego jeszcze w klinie.

Eurodolar przygotowany do odbicia (EURUSD up)? [2014-12-05]Zbyt ładnie by było prawdziwie? Zbyt widoczne by miało zadziałać? A może eurodolar po prostu spadnie sobie nic nie robiąc ze skupiska tylu technicznych wsparć? Jak uważacie?

2 thoughts on “Eurodolar przygotowany do odbicia (EURUSD up)? [2014-12-05]

  1. Tak naprawdę, to żadna z tych walut jest tyle warta, ile waży :mrgreen: Nie są oparte na złocie, więc i nie mają żadnej wartości. Dodatkowo oba banki centralne psują walutę dodatkowo obniżając wartość. O podobnych oszustwach (nie bójmy się tego słowa) uczyłem się na lekcjach historii. Już wieki temu psuto walutę dodając do nich mniej wartych metali. Teraz do walut dodawane są skupowane obligacje śmieciowe, których nikt nigdy nie wykupi.

    1. Ruchy na parach walutowych to niejako walka dwóch gospodarek i będą oscylować… prawdopodobnie zawsze, chyba że Państwa padną 😛 Każdy, państwa także, kombinuje jak może by więcej zyskać niż stracić. Róbmy to samo, po prostu, niezależnie od machlojek innych 😉

Comments are closed.