EURUSD – podbitka przed spadkiem? [2015-07-22]

Wczorajszy wyskok byków na eurodolarze (eur/usd) daje nadzieję na trwalsze odbicie tej najpopularniejszej pary walutowej. Dzisiejsza świeca ma niby także charakter prowzrostowy, jednak proponuję potraktować ją jako… korektę wzrostów. Po prostu, cały dzisiejszy dzień jako korekta wcześniejszej podbitki.

Przy takim założeniu da się utworzyć śliczne technicznie obszary geometryczne, które mogą stanowić opór dla EURUSD w najbliższych dniach, nawet z możliwością dania w jego rejonie „czapy” bykom na średni termin.

Wspomniany obszar to klaster węzłów DiNapolego, projekcji 1:1, zniesienia 161,8% dzisiejszej dniówki i obszar reakcji poprzednich akcji cenowych. Do czasu dojścia w ten rejon ceny dotrze tam także ważna Kijun-sen.

EURUSD - podbitka przed spadkiem? [2015-07-22]Pamiętajmy, że długo i średnioterminowo kurs eur/usd jest w trendzie spadkowym, co potwierdzają wszystkie długoterminowe średnie oraz wskazania linii i chmury Ichimoku Kinko Hyo na interwale dziennym i tygodniowym.

Na rysunku przedstawiłem przewidywany zakres najbliższych ruchów eurodolara. Dodam jeszcze, że zaznaczony koniec potencjalnej formacji harmonicznej (61,8% + 78,6% -> jak zwał, tak zwał) zbiega się w rejonie linii tendu pociągniętej po dołkach, co zwiększa wymowę całego układu.

One thought on “EURUSD – podbitka przed spadkiem? [2015-07-22]

  1. Artykuł niczego sobie, jest kilka bardzo trafnych zdań.
    Pozdrawiam

Comments are closed.