Ichimoku daje sygnał kupna S&P500 [2014-08-18]

W dniu dzisiejszym kurs S&P500 wyszedł górą z chmury Ichiniku Kinko Hyo. Jest to silny sygnał kupna wg tej techniki i z dużym prawdopodobieństwem można teraz oczekiwać nowego szczytu na tym popularnym, wręcz międzynarodowym, wzorcowym instrumencie.

Ichimoku to jednak nie tylko chmura (kumo), ale i dodatkowe linie, które na chwilę obecną nie potwierdzają w pełni siły indeksu S&P500. Tenkan-sen jest ciągle pod Kijun-sen, a Chikou-span jest neutralne. Sugeruje to niezdecydowanie i nerwowość wśród inwestorów.

Wybicie górą z dziennej chmury Ichimoku stało się jednak faktem i jeśli kolejne zamknięcie będzie powyżej to praktycznie uzyskamy potwierdzenie siły byków na S&P500.

Ichimoku daje sygnał kupna S&P500 [2014-08-18]Potwierdzenie takie jest także potrzebne wg zniesień Fibonacciego. Obecnie kurs oscyluje w rejonie czasowego zniesienia 61,8% oraz cenowego 78,6%. Klaster takich zniesień jest zaporą popytową i dopiero jeśli kurs się przez niego przebije można szukać eLek.

Dlatego wbrew pozorom, w przypadku tak niepewnych sygnałów, sugeruję stać z boku. Jeśli ktoś chce kupić S&P500 to proponuję poczekanie na korektę na nim i dopiero wówczas (np. korekta teraz do chmury czy do Kijun-sen lub później ale w okolicach szczytów). W tej sposób będzie zminimalizowane ryzyko i zwiększona szansa na powodzenie.

 

3 thoughts on “Ichimoku daje sygnał kupna S&P500 [2014-08-18]

 1. Wonderful post however I was wanting to know if you could write a
  litte more on this topic? I’d be very thankful if you could elaborate a
  little bit further. Thank you!

 2. No właśnie. Chmura daje silny sygnał ale musi on zostać potwierdzony przez inne linie!

  1. A o czym ja pisałem? Czyż nie było nic o dodatkowych liniach? Przeczytaj raz jeszcze proszę 😉

   Dodam jeszcze, że dodatkowe linie MOGĄ, ale NIE MUSZĄ potwierdzać wybicia się z chmury. Zależy to od przyjetych kryteriów i określonego przez inwestora systemu setupów pod które zagrywa. Przykład z analizy jest tego dobrym przykładem: kurs bez korekty ustanowił nowy szczyt.

Comments are closed.