Jutro koniec korekty na f.WIG20? [2013-08-27]

Dzisiejsze spadki na f.WIG20 spowodowały wyjście kursu dołem z kanału wzrostowego w ramach którego kurs poruszał się do tej pory. Czy jest to sygnał sprzedaży?

Wg mnie niekoniecznie, gdyż można zauważyć szereg geometrii, wskazujących wyłącznie na korekcyjny charakter obecnego ruchu. Otóż dwie ostatnie fale spadkowe można potraktować jako układ 1:1 (korekta typu AB=CD) i przy takim założeniu potencjalny dołek takiej korekty może wypaść w rejonach 2338. Dodatkowym potwierdzeniem ważności tego rejonu jest zniesienie zewnętrzne Fibonacciego 127% pierwszej wskaznej podfali wypadające na 2334.

Pomiędzy tymi punktami znajduje się dolne płaskie ograniczenie chmury Ichimoku w interwale 4-godzinnym wsparte linią Kijun-sen z interwału dziennego (obie wartości na 2336).

fWIG20, H4Czy duet Fibonacci oraz Ichimoku zadziała wsparciowo na naszym f.WIG20? Prawdopodobnie przekonamy się o tym już jutro. SL jeśli nastąpi zamknięcie poniżej wskazego obszaru. Natomiast jeśli podany rejon zadziała… to mam w głowie układ który i Elliotta powinien zadowolić 😉

p.s.

Podane wartości dotyczą CFD na kontrakt na WIG20 (zaokrąglone do całych punktów), więc mogą nieznacznie różnić się od wartości rzeczywistego kontraktu.