f.WIG20 – korekta i wzrost? [2013-05-20]

Kontrakt na WIG20 (dokładniej CFD na f.WIG20) w dniu dzisiejszym wypadł dołem z chmury Ichimoku Kinko Hyo co jest złym sygnałem, jednak ułożenie innych linii tej techniki jest ciągle wzrostowe więc dopóki kurs nie zamknie dniówki poniżej Kijun-sen to ewentualny dalszy spadek można ciągle interpretować jako korektę przed dalszym wzrostem.

f.WIG20Wspomniana powyżej Kijun-sen leży w silnym obszarze wsparcia wynikającym z poprzednich szytów i dołków dodatkowo wzmocnionym połową ostatniej fali spadkowej.  Ze względu na skupisko tylu ważnych wsparć te okolice uważam za dobre miejsce do nabycia pozycji wzrostowych (L). Tym bardziej, że można zastosować mały SL.

Oczywiście kurs może zawrócić choćby od jutra lub po dotarciu „tylko” to ważnego zniesienia Fibonacciego jakim jest 38,2% co potwierdziłoby tylko siłę i determinację byków.

TP proponuję ustawić w obszarze kolejnego oporu wspartego dużymi widłami Pitchforka. Dzięki temu  stosunek zysku do ryzyka będzie atrakcyjny i na pewno przekraczający książkowe 3:1.

Proponowane zagranie (wartości na dzień dzisiejszy na mojej platformie):

  • L=2320
  • SL=2292
  • TP=2428

One thought on “f.WIG20 – korekta i wzrost? [2013-05-20]

Comments are closed.