f.WIG20 – którędy wypadnie tamtędy bęc [2013-06-11]

Dzisiaj na f.WIG20 odbyła się walka o ważne wsparcie w interwale 4-godzinnym jakim jest Kijun-sen i zniesienie połowy ostatniego impulsu wzrostowego.

WIG20 - Ichimoku i FibonacciNa rysunku oznaczyłem ważne poziomy dobre dla złożenia zleceń, których pokonanie powinno wskazać kierunek na najbliższe dni. Niestety dzień zakończył się neutralnie, dokładnie na 50% dzisiejszego swingu co nie pozwala na wytypowanie zwycięskiej drużyny na jutro, zatem oba warianty są w grze.

Technicznie na dzień dzisiejszy Ichimoku i Fibonacci preferują bramkę zieloną 😉

3 thoughts on “f.WIG20 – którędy wypadnie tamtędy bęc [2013-06-11]

 1. Konsolidacja trwa, dzięki czemu dzisiaj na H4 powstała formacja Inside Bar (świeca wewnątrz poprzedniej). W zasadzie to jutro już powinno nastąpić wybicie jeśli formacja ma być w grze, nawet jeśli powstałby Shark32 (kolejna świeca wewnątrz poprzedniej). W takich formacjach SL umieszczamy po drugiej stronie formacji (przeciwnej do wybicia).

 2. Czy inside bar można stosować do wykresów 4h? Z tego co czytałem na kilku forach to jedynie na wykresach godzinowych i nie może być to świeca „niedzielna” tzn. poniedziałkowa 🙂

  PS. Price Action – korzystasz rozumiem z tej techniki, możesz wyjawić skąd brałeś wiedzę na ten temat? Bo nie mogę znaleźć żadnej książki na ten temat.

  1. Z tego co wcześniej słyszałem to formacje świecowe najlepiej działają od wykresów dziennych po wyższe interwały. Z praktyki śmiem twierdzić, że mogą sprawdzać się w każdym interwale czasowym, jednak aby to określić wskazane jest przeprowadzenie testów, których niestety nie posiadam, a przynajmniej nie w liczbie pozwalajacej na ogólniejsze szacunki sprawdzalności. Wypadałoby wykonać je dla konkretnych instrumentów w różnych interwałach i na tej podstawie wykorzystywać formacje jako metodę spekulacji. Najczęściej sprawdzam czy dana metodologia wcześniej w ogóle miała rację bytu na granym intrumencie i jeśli wykazała się skutecznością powyżej średniej to próbuję ją wykorzystywać.

   Akuratnie ten Inside Bar znalazłem robiąc zadanie domowe z mentoringu u Rafała Glinickiego, po prostu weryfikowałem teorię z praktyką 😉

   Jeśli chodzi o Price Action to… uważam, że to przereklamowany slogan i można pod niego podciągnąć praktycznie wszystko co bazuje na cenie. Ogólnie tak, wykorzystuję Price Action, ale niekoniecznie w potocznie przyjętych ramach tej metodyki. Z książek po polsku to znam pozycję Henryka Woźniaka temu poświęconą i m. in. on także oferuje z tego szkolenia. Obecnie to jedna z popularniejszych metodyk gry i na forexowych forach znajdziesz wiele materiałów na ten temat.

Comments are closed.