KGHM po… [2015-12-02]

Kurs KGHM w dniu dzisiejszym zaliczył ostry zjazd… i tym samym zainteresował wiele osób pragnących uchwycić lokalny dołek. Ale czy na pewno kurs „miedziaka” nie może być jeszcze niżej?

Poproszony przez znajomych o techniczne zerknięcie na KGHM wykonałem parę kresek na wykresie tego waloru i na ich podstawie uważam, że obecne ceny nie są jeszcze atrakcyjne. Ten wpis właśnie im dedykuję, raz przeczytają i nie będę musiał każdemu z osobna tego samego powtarzać, a i inni może skorzystają 😉

KGHM po... [2015-12-02]Na początek jako ciekawostkę zapodam prospadkową formację RGR (głowa z ramionami), której zasięg to… zaokrąglając: 100-|200-100|=0 -> zero? 😀

No dobra, tak pesymistyczny wariant jest niesłychanie mało prawdopodobny, więc gdzie może być wiarygodne mocne wspracie? Obszar od 45 do 32 (fibogeometrie, linia trendu, poprzednie akcje cenowe) wydaje się takowym być i to właśnie tam upartywałbym dopiero oznak siły na KGHM.  Przynajmniej na podbitkę… ale z drugiej strony pamiętajmy, że poprzednia podbitka zapoczątkowa 2-letni ruch z wybiciem szczytów włącznie, wiec jeśli kurs faktycznie znalazłby się w tym rejonie i powstałyby tam oznaki siły to byłoby dobre miejsce na dłuższą zagrywkę.

3 thoughts on “KGHM po… [2015-12-02]

  1. Dzięki za analizę! Rzuciłbyś jeszcze okiem na kurs miedzi? Jakie prognozy?

    1. Miedź ma ciut inne trajektorie, ale i tak obstawiam, że się jeszcze choć trochę osunie, gdyż w okolicach 1,800 jest bardzo ciekawe wsparcie.

  2. 100-|200-100|=0 -> zero?

    Żeby to nie były prorocze słowa. Obawiam się, że niebawem ktoś może spróbować wrogo przejąć KGHM i co za tym idzie kupione złoża w Chile i Kanadzie.

Comments are closed.