Kupno APPLE wg Overbalance i Ichimoku [2013-08-16]

Kurs kultowego amerykańskiego APPLE zakończył tydzień sygnałem kupna wg metody Overbalance, czyli wykonał większą korektę niż wszystkie poprzednie w ramach całego ostatniego impulsu spadkowego. Cóż to oznacza? Ano to, że jest duża szansa na zmianę trendu na tym walorze. Wg Ichimoku Kinko Hyo padł również słaby sygnał kupna w postaci wzrostowego przecięcia Kijun-sen przez Tenkan-sen.

Apple - tygodniowyWspomniane sygnały wskazują na możliwość wystąpienia co najmniej podbitki, choćby i po ewentualnej korecie. Dokąd może zmierzać kurs? Najmocniejszym oporem wydaje się górne ograniczneie chmury w interwale tygodniowym wsparte zniesieniem 50% ostatniej fali spadkowej (od szczytu z września 2013 do dołka z kwietnia 2013 roku). W rejonie tym wypada także zakres wybicia z wydłużongo trójkąta.

Jeśli już jesteśmy przy tym psudotrójkącie to zwróćmy uwagę, że po wybiciu z niego nastąpiło cofnięcie i dopiero wówczas właściwe wybicie. Jest to kolejna oznaka siły.

Jeśli scenariusz się sprawdzi to okolice 545 $ będą dla kursu Apple kluczowe i tam rozegra się decydująca średnioterminowo bitwa.