Ropa w kluczowym wielomiesięcznym obszarze [2013-07-05]

Ropa (Light Sweet Crude Oil) zakończyła tydzień w bardzo newralgicznym miejscu jakim jest zniesienie 61,8% całego półrocznego spadku z 2008 roku oraz linia oporu pociągnięta po poprzednich lokalnych szczytach.

Wspomniane 61,8% zniesienie Fibonacciego było już wcześniej przełamywane, ale później byki dostawały czapę spychając kurs do rejonów zniesienia 38,2%. Zakres amplitud kolejnych swingów ceny był coraz mniejszy formując niejako trójkąt i obecnie cena znalazła się na jego górnym ograniczeniu.

Przełamanie tak ważnego zniesienia powinno odbyć się z hukiem i dalej powinno ono stanowić opór, jednak tak się do tej pory nie stało i dlatego większą szansę daję niedźwiadkom.

Fakt, że już w lipcu powinno nastąpić długoterminowe rozstrzygnięcie na ropie zdaje się potwierdzać także zniesienie czasowe 1,618 w układzie dołek-dołek (grudzień 2008 – październik 2011) wyznaczone w interwale miesięcznym.

Ropa (Light Sweet Crude Oil) - wykres miesięcznyTake Profit wyznaczyć możemy przy pomocy Logicznych Poziomów Zysku DiNapolego (kolejne poziomy to kolejne TP). Dla mniejszego układu ABC kolejne cele to PD=70,65 i DPD=46,02, a dla większego PD=44,25. Stop Loss powyżej punktu C mniejszego układu.

Zastanawia wzmożony wolumen jaki pojawił się od kwartału. Może on co prawda oznaczać przegrupowanie armii byków w celu przeprowadzenia ostatecznej bitwy i zmiażdżenia niedźwiadków, jednak… od czego jest SL? 😀

Niezależnie od dalszych ruchów ceny już w tym miesiącu będzie wiadomo który wariant wygra i zgodnie z którym kierunkiem inwestować w kolejnych miesiącach.

3 thoughts on “Ropa w kluczowym wielomiesięcznym obszarze [2013-07-05]

  1. Wonderful blog you have here but I was curious if you knew
    of any discussion boards that cover the same topics talked about
    in this article? I’d really love to be a part of online community where I can get feed-back from other knowledgeable people
    that share the same interest. If you have any recommendations,
    please let me know. Thanks a lot!

  2. Touche. Outstanding arguments. Keep up the good effort.

Comments are closed.