USDPLN w przedtygodniu rozstrzygnięcia [2013-02-22]

W interwale tygodniowym na parze USD/PLN padły obecnie sygnały kupna wynikające z przebicia linii oporu pociągniętej po lokalnych szczytach oraz wyjściu histogramu MACD na wartości dodatnie. Dodając do tego dywergencję pomiędzy minimami kursu i wspomnianego histogramu MACD można pokusić się o bycze nastawienie dla średnio/długoterminowego zachowania kursu USDPLN.

USDPLN
USDPLN

Pamiętajmy jednak, że wg Ichimoku Kinko Hyo w interwale tygodniowym kurs jest ciągle w trendzie spadkowym i wciąż nie pokonał ważnej Kijun-sen (niebieska na wykresie) co jest konieczne to zmiany średnioterminowego nastawienia.

Dojście do Kijun-sen powinno zbiec się z dojściem szczytów histogramu MACD do linii oporu. I właśnie w momencie dojścia do wspomnianych oporów (zaznaczone czerwonymi okręgami na wykresie) polecam oberwację zachowania kursu . W tym miejscu (~3,2040) powinno zapaść przynajmniej średnioterminowe rozstrzygnięcie i określenie się kursu USDPLN na dłużej.

Dodatkowo pamiętajmy o odwrotnej korelacji między parą USDPLN a indeksem WIG20. Wzrost pary walutowej oznacza spadek indeksu (i odwrotnie).