Wybicie na Societe Generale [2017-06-02]

Akcje francuskiego Societe Generale w ostatnim czasie walczyły z przebiciem wieloletniej (!!!) linii oporu i są techniczne przesłanki do stwierdzenia, że to się udało.

Wspomniana linia oporu (pociągnięta od sierpnia 2009 roku) została trwale przebita w marcu 2017 roku, w kwietniu nastąpiło potwierdzenie tego faktu, maj to powrót to wyłamanego wcześniej oporu, który stał się teraz wsparciem i w czerwcu powinna zapaść decyzja co dalej.

Jeśli wybicie się powiedzie to minimalny zasięg wybicia to okolice 54 euro za akcję (poprzednie szczyty i zniesienie 127,2% ostatniego swingu). Kolejne ważne opory to 59 (równość zasięgów korekt, overbalance) i kluczowy 63 (zgrupowanie zniesienia 38,2% całego gigantycznego spadku kursu akcji Societe Generale oraz 161,8 ostatniego swingu).

W krótszym, dziennym, interwale widać jeszcze bardziej, że kurs Societe Generale ma wzrostowe zapędy. Cena wybiła luką hossy poprzednie szczyty, po czym kurs domknął lukę w potencjalnej korekcje 1:1. Aby dodać smaczku powiem, że zakończenie tej korekty to także zgrupowanie zniesień 50% i 61,8% dla poprzednich swingów oraz dolne ograniczenie dziennej chmury Ichimoku Kinko Hyo.

Czy wspomniane wielotechniczne wsparcia okażą się wystarczające? Już wkrótce o tym się przekonamy…

2 thoughts on “Wybicie na Societe Generale [2017-06-02]

  1. Hej, świetny artykuł! Naprawdę kocham czytać tego bloga, bo mało jest miejsc w internecie, gdzie człowiek, może zdobyć taką wiedzę!

  2. Patrzę, patrzę i nie widzę. No ale skoro tak twierdzisz to popatrzę jeszcze dłużej.

Comments are closed.