Złoto – łapanie spadającego noża? [2014-07-31]

W dniu dzisiejszym kurs złota (gold, xauusd) zakończył notowania poniżej dziennej chmury Ichimoku. Dodając do tego spadające oscylatory czy znajdowanie się kursu poniżej ważnych średnich wydawałoby się, że obowiązujące są już tylko krótkie pozycje na tym walorze (S = sprzedaż).

Ja jednak zapodam wariant alternatywny. Czy to łapanie spadającego noża?

Złoto - łapanie spadającego noża?Zauważmy, że ostatnie ruchy na złocie można wpisać w korektę ruchu wzrostowego trwającego od 3 czerwca do 10 lipca. Dzisiejsze minimum to zniesienie 61,8% tego ruchu połączone ze zniesieniami zewnętrznymi 127,2% korekt w tej korekcie. Dobry moment na odreagowanie.

Ja jednak poczekam jeszcze niżej. Dlaczego? Otóż niżej mamy skupisko zniesień 161,8% i przede wszystkim równość podfal korekcyjnych (1:1). Jeśli dodać do tego strefę wsparcia wynikajacą z poprzednich akcji cenowych, przebiegającą w pobliżu linię trendu, klinowaty kształt korekty i bliskość tygodniowego dolnego ograniczenia chmury Ichimoku to możemy mówić o wielotechnicznym klastrze wsparciowym, który można co najmniej rozważyć.

Badając zależności czasowe należy zauważyć, że kurs złota już teraz znajduje się w przedziale czasu uznawanym za możliwość jej zakończenia. Jednak najważniejszy obszar czasowy wypada w okresie 1-11 sierpnia, czyli już od jutra sugeruję codzienne wypatrywanie swoich wzrostowych układów inwestycyjnych…

Czy to łapanie spadającego noża? A któż to wie 😀

 

2 thoughts on “Złoto – łapanie spadającego noża? [2014-07-31]

  1. Witam
    Można wiedzieć co sądzisz o daxie? Czy warto już buy wszędzie trąbią że 8900-9100 powinno zawrócić, niektórzy że teraz będzie tylko korekta (do 9500 i dalsze spadki..) Chciałbym, poznać autora zdanie

    1. Wpis jest o złocie 😀 Notabene, wg wielu technik dzisiaj padł sygnał kupna na tym walorze 🙂

      Średnioterminowo DAX30 jest ciągle w trendzie wzrostowym. Dopiero spadek poniżej ~8600 zminiłby wykorzystywane przeze mnie wskaźniki średnioterminowego trendu. Oscylatory są wyprzedane i sugerują co najmniej odreagowanie w najbliższym czasie (okolice ~9450 są faktycznie newralgiczne dla tego waloru).

      Uwzględniając częstą odwrotną korelację pomiędzy złotem, a indeksami to skoro złoto w najbliższym czasie miałoby rosnąć to indeksy… taka dygresja 😉

Comments are closed.