Czy wzrostowy Gartley ponownie zatrzyma spadki franka? [2016-06-06]

Kurs franka szwajcarskiego względem polskiej złotówki (chf/pln) średnioterminowo konsoliduje się, a polityczne obietnice wsparte ostatnimi spadkami CHFPLN dają nadzieję frankowiczom na płacenie niższych rat kredytów.

Czy oby na pewno? Oczywiście jest taka możliwość, ale przedstawię wariant wzrostowy, który wg mnie ma dużą szansę realizacji i, co ciekawe, nie zmieni tak naprawdę średnioterminowej konsolidacji, do wybicia której przydałoby się jakieś większe wydarzenie, którego ciągle brak.

Poprzednie spadki franka zatrzymał wzrostowy Gartley i obecnie możemy mieć jego powtórkę tylko w mniejszej skali. W ten sposób ta popularna formacja harmoniczna, bazująca na wewnętrznych zniesieniach Fibonacciego 61,8% i 78,6%, byłaby niejako potwierdzeniem harmoniczności rynku. Koniec formacji omawianego Gartleya (punkt D) wypada w pobliżu zniesienia zewnętrznego 127,2% ostatniego swingu wzrostowego i równości kolejnych ruchów korekcyjnych (AB=CD). Wspomniany obszar to także reaktywność kursu w przeszłości (zmiany biegunowości) oraz bliskość linii trendu, w tym głównej linii pociągniętej od dołka z 2015-09-11, będącej popularnym wyznacznikiem trendu wg klasycznej analizy technicznej.

Wspomniana główna linia trendu to także dolna podstawa potencjalnego trójkąta. Jeśli kurs CHFPLN faktycznie dam dojdzie i zacznie zawracać to będzie można potraktować to jako „pocałunek śmierci” dla miśków, gdyż z dużym prawdopodobieństwem niedźwiedzie wyniosą franka do górnego ograniczenia trójkąta i to tam powinna rozegrać sie decydująca na dłużej bitwa.

Czy wzrostowy Gartley ponownie zatrzyma spadki franka? [2016-06-06]Orientacyjny termin dotarcia kursu CHFPLN do pokazanego punktu D wg czasowych zniesień Fibonacciego wypada na przyszły tydzień, więc już niedługo przekonamy się czy powyższe dywagacje mają sens 😉

Negacja przedstawionego scenariusza odbyłaby by się z chwilą zamknięcia dniówki poniżej punktu X. Natomiast jeśli powyższa analiza się sprawdzi i kurs dojdzie do górnego ograniczenia zaznaczonego trójkąta to biorąc pod uwagę ciągle wzrostowe nastawienie średnich, wspomniany „pocałunek śmierci” może nim być na zdecydowanie dłuższy okres.

2 Komentarze.

  1. Jednak chyba Brexit odwróci tę tendencję 😉 Jak widzisz kurs franka na koniec miesiąca?

    • Nie widzę, będzie… gdzie będzie 😉 Ja trochę inaczej działam, raczej czekam aż kurs znajdzie się w jakimś technicznym miejscu i tam działam. Moje długoterminowe zapatrywanie na franka ciągle jest takie samo, czyli… szczyt szczytów? 😀

Więcej w Analizy, Waluty
EURUSD kontra overbalance i linia trendu [2016-06-01]

Dzień Dziecka eurodolar (eur/usd) zakończył od negacji sygnałów sprzedaży z poprzednich dni (pinbar na oporze czy wypadnięcie z dziennej chmury...

Zamknij