Fibonacci na Apple [2013-10-21]

W dniu dzisiejszym kurs amerykańskiego kultowego APPLE przebił poprzedni lokalny szczyt usytowany w pobliżu ważnego zniesienia 38,2% całej poprzedniej fali spadkowej. Taki mały, aczkolwiek bardzo wymowny, pokaz siły tego waloru.

APPLE, D1Skoro znany Fibonacci został przywołany do tablicy to spytajmy go o przewidywane punkty docelowe dla marszu kursu Apple w górę.

Pierwszy ważny przystanek do okolice 546 [$] gdzie jest połowa całego impulsu spadkowego i zniesienie zewnętrzne 127,2% całej poprzedniej fali wzrostowej.

Jednak prawdziwy klaser zniesień znajduje się w okolicach 584 i to tam powinna rozegrać się decydująca bitwa:

  • 575: 100% ostatniej fali wzrostowej (korekta 1:1)
  • 583: 61,8% całej poprzedniej fali spadkowej
  • 593: 161,8% zniesienia zewnętrznego poprzedniej fali wzrostowej

Rejon ten to także obszary S/D, w których w przeszłości cena ekspodowała i to zarówno do góry jak i w dół (ostatni raz w dół) co także wzmacnia wymowę tego obszaru.

Jeśli ktoś ma ochotę obecnie kupować akcje Apple to przestrzegam przed niekorzystnych stosunkiem zysk/ryzyko (podane TP do logicznego SL jest w przybliżeniu w proporcji 1:1 co jest raczej typowe dla intradayowych zagrywek aniżeli kilkudniowych). Oczywiście to nie jest jedyny wyznacznik i równie dobrze można do „stuningować” przenosząc np. SL poniżej dzisiejszego minimum, ale żeby nie bylo, że nie ostrzegałem przed statystykami 😀

4 thoughts on “Fibonacci na Apple [2013-10-21]

  1. ja na razie będę obserwował akcje apple, może później zdecyduje się na inwestycje w tą spółkę 🙂

    1. Oby później nie było za późno 😉

      Osobiście siedzę na innym amerykańcu, skądinąd zgodnie z zamieszczoną tu wcześniej analizą. Jak na razie ładnie profituje i oby tak pozostało. Dopóki nie zamknę tamtej pozycji nowe będą tylko w analizie. Choć w przypadku Apple jak dojdzie do wspomnianego oporu to może i bym się skusił na krótkoterminową eSkę…

Comments are closed.