Ropa (Sweet Crude Oil) wreszcie zacznie spadać? [2013-09-13]

Kurs ropy (Sweet Crude Oil) pozostający już od kilku miesięcy w trendzie wzrostowym dotarł do kluczowego długoterminowego oporu. Wbrew panującej w mediach nagonce na wydarzenia w Syrii i propagandzie prowzrostowej dla ropy, już 3 tygodnie temu pojawił się sygnał sprzedaży, jakim jest pojawienie się formacji Spadającej Gwiazdy w strefie oporu i to na zwiększonym wolumenie.

Ostatnie 2 tygodnie to powstanie formacji Inside Bar, z której wybicie powinno określić kierunek na następne tygodnie. Wygasające pod koniec najbliższego tygodnia kontrakty i odbywające się posiedzenie FED na pewno mogą się do tego przyczynić. Wybicie górą oznaczałoby zanegowanie formacji spadającej gwiazdy, a pokonanie zaznaczonej strefy oporu, ze szczytem z maja 2011 roku na czele, byłoby mocnym sygnałem kupna. Dopóki to jednak nie nastąpi to w grze jest ciągle wariant spadkowy.

Ropa (tygodniowy)Pozycję można nabyć z ręki lub poczekać na wybicie z Inside Bara (wówczas będzie większa szansa na dalsze spadki, ale i mniejszy stosunek zysku do ryzyka). StopLoss (SL) powyżej Spadającej Gwiazdy (~113) lub bezpieczniej powyżej obszaru oporu (>115). Pierwsze poważniejsze wsparcie to zgrupowanie zniesienia Fibonacciego 32,8% i klasycznego 50% czyli tam można przyjąć pierwsze Take Profit (TP) ewentualnie przesuwanie stopa po przebiciu tego rejonu (~99).

One thought on “Ropa (Sweet Crude Oil) wreszcie zacznie spadać? [2013-09-13]

Comments are closed.