Sygnały słabości na niemieckim DAX30 [2013-07-29]

Na niemieckim indeksie DAX30 w dniu dzisiejszym w interwale 4-godzinnym obyły się dwa ważne testy wg metodologii Ichimoku Kinko Hyo:

 • testowanie dolnego ogranicznie chmury (test spadkowy)
 • testowanie Kijun-sen (test wzrostowy)

Na koniec dnia wynik obu testów pozostał neutralny. Po prostu kurs zatrzymał się pomiędzy wspomnianymi obszarami wsparciowymi (chmura) i oporowymi (Kijun-sen) zatem przed zajęciem pozycji należy zaczekać na wybicie z powstałej w ten sposób konsolidacji zgodnie z kierunkiem wybicia.

DAX30 w konsolidacji spadkowej (H4)Biorąc pod uwagę spadkowy charakter linii Ichimoku (Tenkan-sen pod Kijun-sen i Chinkou-span pod kursem), wcześniejsze przełamanie jednej z linii tendu oraz poruszanie się kursu w kanale spadkowym za bardziej prawdopodobny scenariusz uważam wybicie dołem z podanej konsolidacji.

Zapalnikiem dla wariantu spadkowego będzie zejście kursu DAX30 poniżej jego dzisiejszego minimum. Byłoby to nie tylko zejście poniżej lokalnego dołka będące kasycznym sygnałem słabości, ale także wycicie dołem z chmury Ichimoku, co jest wg tej techniki mocnym sygnałem spadkowym. Asekuracyjny Stop Loss powyżej dzisiejszego maksimum (8324,8) lub, dla osób mogących pozwolić sobie na większe swingi, powyżej maksiumum z 26 lipca (8360,8). Proponowane Take Profit na MA200 (na dzisiaj 8098).

Wskazany Take Profit (TP) z interwału 4-godzinnego znajduje potwierdzenie w interwale dziennym, gdzie w podanym obszarze (TP=8098) znajduje się górne płaskie ograniczenie chmury Ichimoku (8105) oraz Kijun-sen (8072) wsparta 50% zniesieniem ostatniej fali wzrostowej.

DAX30 - wsparcie na D1Wskazany obszar potencjalnej realizacji TP na dzień dzisiejszy wydaje się dobrym miejscem na L z dość małym SL i dużym potencjałem dla TP.

3 thoughts on “Sygnały słabości na niemieckim DAX30 [2013-07-29]

 1. Hey There. I found your blog the usage of msn.
  This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and return
  to learn more of your useful info. Thanks for the
  post. I’ll certainly return.

 2. Thanks in favor of sharing such a good thought, piece of writing is pleasant, thats why i
  have read it completely

Comments are closed.