Wielotechniczna analiza złota [2014-11-07]

Złoto (gold, xauusd) po ładanym wybiciu lokalnej linii trendu ostatniego października w tydzień później równie ładnie powróciło do tego obszaru. Co dalej wykona najpopularniejszy kruszec?

Analiza techniczna w obecnej sytuacji jest… problematyczna. Dlaczego? Otóż co technika to inne wskazanie…

Wielotechniczna analiza złota [2014-11-07]Piątkowy wzrost może być tylko powrotem do wcześniej wybitej linii trendu, która stała się teraz oporem. W tym wariancie kurs złota powinien na dniach zawrócić i ustanowić nowy dołek. Potwierdza to potencjalna formacja trójkąta zniżkującego, wg której zakres spadków powinien być przynajmniej do rejonu 920. Na poziomie tym jest średnia EMA200 na interwale miesięcznym, wsparta poprzednimi ważnymi akcjami cenowymi (jeszcze z lat 2008-2009).

Za wariantem wzrostowym przemawiają chociażby wyprzedane oscylatory, ale prawdziwą wisienką na torcie dla byków są prowzrostowe formacje świecowe i to zarówno na intewale dziennym jak i tygodniowym (na miesięcznym także, ale w tym przypadku niewiarygodne gdyż miesiąc dopiero się zaczął i należy poczekać na jego zakończenie by móc dopiero uwzględnić taką formację). Do tego cały spadek kożna byłoby rozpisać na 5-falowy impuls w dół, po którym można byłoby oczekiwać dłuższego, 3-falowego, odreagowania. A jeśli już jesteśmy przy Falach Elliotta to długoterminowo obecne miejsce można byłoby potraktować jako zakończenie dużej fali 4 i rozpoczęcie fali 5, z biciem wszechszczytów kursu złota na czele.

Która technika wygra i gdzie powędruje złoto? Jakieś propozycje?

Osobiście na chwilę obecną najbardziej podoba mi się rejon 1040, gdzie jest bardzo newralgiczne geometrycznie miejsce. Jeśli złoto spadłoby do tego poziomu to zalecam obserwację i poszukiwanie oznak siły, nawet któtkoterminowo. Oczywiście najpierw musiałby zostać wybity piątkowy dołek, swoją drogą o cholernie mocnym charakterze…

Uwzględniając w powyższych scenariuszach matematykę to wbrew pozorom na chwilę obecną długoterminowo lepszą opłacalnością charakteryzują się warianty wzrostowe. Ot ciekawostka 😉

2 thoughts on “Wielotechniczna analiza złota [2014-11-07]

  1. Whoa! This blog looks exactly like my old one!
    It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design.
    Excellent choice of colors!

  2. Teraz to już chyba nikt nie wie dokładnie, co się będzie działo ze złotem. Na pewno dużo będzie zależało do wyników referendum w Szwajcarii, chociaż może już rynki uwzględniły jego wynik:)

Comments are closed.