Zmiana trendu Southern Company? [2014-05-30]

Kurs notowanej na amerykańskiej giełdzie The Southern Company [NYSE:SO] w ubiegłym tygodniu dał pokaz siły. Czyżby nastąpił koniec korekty i powrót do dłuższych wzrostów?

Ostatni tydziń majowy to mozolna wspinaczka kursu Southern po dolnym ograniczeniu dziennej chmury Ichimoku Kinko Hyo. W środę nastąpiło wybicie z kanału spadkowego, w czwartek nieznacznie pokonany opór wg metody Overbalance, który został w piątek potwierdzony mocniejszym wybiciem.

Zmiana trendu Southern Company?Tygodniowy DTosc dał sygnał kupna, a tygodniowa chmura Ichimoku sugeruje tendencję wzrostową. Średnioterminowo są to bycze sygnały i trend faktycznie mógł się zmienić.

Alternatywny scenariusz to dalsze wzrosty, ale będące tylko korektą majowego spadku, po której zacznie się kolejna dłuższa fala spadkowa.

Najważniejszy opór do pokonania to 44,60 gdzie jest dzienna linia Kijun-sen i tygodniowa Tenkan-sen. Jeśli kurs zdoła się przez niego przebić… to prawdopodobnie nastąpi atak na szczyty 🙂

 

2 Komentarze.

 1. Thankls for your marvelouss posting! I genuinely enjoyed reading it, you might be a great author.
  I will always bookmark your bblog and definitely wilol come back in the foreseeable future.
  I want to encourage you to definitely continue your great work, have a nice
  afternoon!

 2. erabiznes

  Kapitalna ocena. Właśnie takiej informacji szukałem.
  Prześlę tę witrynę kolegom. Przyrzekam że będę tu wchodził.
  Powodzenia w dalszym blogowaniu.

Więcej w Akcje, Analizy
Złoto na rozdrożu [2014-05-23]

W ostatnim czasie złoto nie kwapi się do obrania swojego kierunku na dłużej. Typowa konsolidacja mająca trójkątną postać, czyli z...

Zamknij