Przygotowania do zakupu złota [2015-11-20]

Złotko powiedz przecie, który instrument jest najbardziej manipulowany na tym świecie? 😀

Wartość złota wyrażona w dolarach amerykańskich (xauusd) zbliża się do ważnego dla siebie obszaru, wynikającego z nałożenia się na siebie poprzednich ważnych akcji cenowych (zmiany biegunowości trendu) i geometrii reakcji (poczwórny klaster zniesień 161,8% z czego dwa mają identyczną wartość).

Przygotowania do zakupu złota [2015-11-20]Uwzględniając dywergencję na tygodniach pomiędzy opadającą wartością kursu XAUUSD, a histogramem MACD i wolumenem (notabene, o czym to świadczy?) wiecie już dlaczego od kilku miesięcy uparcie przedłużam ważność swojego zlecenia kupna złota dopiero z tego obszaru (tak, tym wpisem dotrzymuję słowa danego czytelnikom, że podam powody jak kurs zbliży się do wskazanego obszaru). Do kolekcji argumentów można dorzucić „magiczną” wartość 1000 znajdującą się w podanym obszarze.

Oczywiście cena może rozwalić podany obszar w drobny mak i zejść sporo niżej, zgodnie z coraz częściej pojawiającymi się artykułami i analizami dotyczącymi złota. Ale… może tak będzie, a może nie. Jeśli będzie to wówczas trzeba będzie zareagować i dopasować się do zmienionej sytuacji. Na chwilę obecną przedstawiony na rysunku scenariusz uznaję za główny i osobiście będę starać sie go wykorzystać.

5 Komentarze.

  1. A ja się zastanawiam nad kupnem fizycznego złota. Zawsze to coś fizycznego, a nie nadrukowany świstek.

    • Jeśli analiza okaże się trafiona to może być faktycznie dobry moment… a czy lepszy jest walor fizyczny czy wirtualny to już kwestia gustu 😉

  2. Taka forma jest ok, a fizyczna też?

    • Dla mnie liczy się wykres. Jeśli wykres fizycznego kruszca jest identyczny z jego wirtualnym odpowiednikiem (a tylko takim wykresem dysponuję) to i owszem.

      Dla długoterminowych inwestycji fizyczny walor wydaje mi sie „pewniejszy” (swapy i dźwignia nie zawsze są sprzyjajacymi argumentami, do tego na fizycznym walorze nie straci się więcej niż się wyłożyło, a na witualnym może takie coś zaistnieć). Chociaż… wirtualne złoto trzymałem ostatnio około 8 miesięcy i udało się wyjść na plus 😉

  3. Przez ostatnie 6 miesięcy także szukałem okazji na kupna złota, ale kurs złota i innych wiodących surowców połamał wszystkie wsparcia, więc nie zdziwię się, jak w ciągu nadchodzących 2 lat surowce runą w dół, w tym złoto do 700$ za uncję.

Więcej w Analizy, Surowce
Gartley czy Fibonacci Team Pattern na AUDUSD? [2015-10-08]

AUDUSD wykazuje się ostatnio sporą siłą z dzisiejszym dziennym silnym sygnałem kupna wg Ichimoku Kinko Hyo na czele. Ale po...

Zamknij