Sygnały sprzedaży na FW20 [2014-04-01]

W dniu dzisiejszym FW20 (kontrakt na WIG20) znalazł się w bardzo ciekawym klastrze oporów i wg wielu technik wygenerowane zostały sygnały sprzedaży na tym instrumencie.

Pierwszy bardzo poważny opór to popularne obecnie cenowe geometrie Fibonacciego. I to najważniejsze z nich (wewnętrzne+zewnętrzne+projekcja), co na pewno wzmacnia wymowę tych sygnałów. Fibonacci to nie tylko cena, ale i czas. I w tym zakresie kurs FW20 dzisiaj także dotarł do oporu cenowo-czasowego (78,6%), a na jutro wypadała zgodność (1:1) czasu trwania korekty względem poprzedzającego ją impulsu (czyli mieści się w zakresie dopuszczalnych wahań).

Dzisiejsze maksimum kursu FW20 to górne ograniczenie chmury Ichimoku Kinko Hyo w interwale dziennym, czyli bardzo ważny opór. Wyjście ponad byłoby sygnałem kupna, czyli dobre miejsce do eSek z małym SL. Przyszłościowy charakter chmury sugeruje spadki i potwierdzają je pozostałe linie tej techniki.

Widły Pitchforka także zareagowały. Kurs wyszedł ponad ich górne ograniczenie jednak jest to dopuszczalne wg tej techniki. I może się sprawdzi o ile tylko kurs zacznie wędrować do linii mediany (środkowa linia wideł).

Oscylatory wykupione i sugerują spadki.

Wolumen spadał dla obecnej podbitki wzrostowej (a poprzednio rósł na spadkach).

Sygnały sprzedaży FW20 (kontrakt na WIG20)Sorki za „pomazany” rysunek, ale to wersja roboczo-analityczna, więc mając do wyboru umieścić ją lub nic… więc proszę nie grymasić 😛

Czyżby idealny setup do gry na spadki WIG20 (FW20)? Otóż nie. Brakuje jakiegokolwiek potwierdzenia dla słabości (może na dniach będzie?), niektóre oscylatory (nie mające obszarów wykupienia/wyprzednia) dalej są wzrostowe, a wg tygodniowego Ichimoku jest ciągle wzrostowo.

No dobra. Ale gdyby jednak oznaki słabości zwyciężyły (i kurs koniecznie zamknął dniówkę pod dziennym Kijun-sen, u mnie ~<2420) to gdzie i kiedy może zawędrować?

Wg geometrii cenowo-czasowych ważny docelowy węzeł wsparciowy znajduje się w rejonie ~2205 i powinien wypaść w połowie kwietnia. Czy tak będzie? Już za 2 tygodnie się przekonamy 😉

p.s.

To nie jest Prima Aprilis, analiza autentyczna 😀

5 Komentarze.

 1. Ciekawie wygląda Twój komentarz w kontekście pobicia rekordu przez S&P500. Ehhh ci kontrarianie… 🙂

  • Analiza jest dla FW20 i tyle 🙂
   Nie uważam, że MUSI być korelacja u nas ze „światowcami”. No i często to my wyprzedzamy ich ruchy.
   Więc po jakimś sygnale słabości w miarę małe SL i jazda 😉

   Natomiast jeśli już mowa o korelacjach to zwróć proszę uwagę, że mniejszy „światowiec” NASDAQ nie pobił poprzednich szczytów, a ponoć najpierw z tonącego okrętu szczury uciekają… oczywiście, zawsze może się udać jeszcze zdążyć z uszczelnieniem okrętu i wylaniem z niego wody przed zatonięciem, ale na to my szaraczki nie mamy wpływu i dlatego gramy głównie pod to co widzimy 😉

 2. Krzysztof

  W mojej opinii na kontrakcie jesteśmy (11.04.2014) już w obszarze 4 fali. Fala ta z falą 2 połączona jest dokładnie zniesieniem Fibonacciego 78,6%. Skoro fala 4, to niedługo będzie można „sprzedać chciwość” – tak wykorzystuję formacje harmoniczne.

  Na wykresie podaję potencjalną formację harmoniczną:
  http://szkolenia-gielda-finanse.pl/gielda-blog/kontrakt-terminowy-fw20m14-formacja-harmoniczna_2

  Jednak luka z 3 marca b.r. jak na razie stanowi realny opór.

 3. Krzysztof

  Przy aktualnym poziomie tylko trochę korci, ponieważ
  luka z 3 marca (2474-2469) działa na mnie hamująco:
  – we czwartek H=2469 (czyli dotknięcie luki, ale bez jej zamknięcia),
  – w piątek (11 marca) spadek do L=2422.

  Skoro sytuacja jest jaka jest (można otworzyć L, ale bliskie sąsiedztwo luki neguje to) – czekam na dodatkowe informacje z rynku i ewentualnie dogodniejszy moment na nieco większą eLkę (w analizie wykorzystuję także wykresy punktowo-symboliczne P&F). Przy 2420-2416 stosując wielkość kratki=2 i 3-kratkowe odwrócenie [na wykresie daily] sądzę, że można otworzyć L (oczywiście, przy założonym stop-loss).

Więcej w Analizy, Indeksy
Czas na dalsze spadki na złocie? [2014-03-25]

Złoto od kilku dni spada. Dzisiejsza sesja jest niby na plusie, ale stawiam, że spadki będą pogłębione. Spytasz do jakiego...

Zamknij