Sygnały sprzedaży na FW20 [2014-04-01]
W dniu dzisiejszym FW20 (kontrakt na WIG20) znalazł się w bardzo ciekawym klastrze oporów i wg wielu technik wygenerowane zostały sygnały sprzedaży na tym instrumencie.
Pierwszy bardzo poważny opór to popularne obecnie cenowe geometrie Fibonacciego. I to najważniejsze z nich (wewnętrzne+zewnętrzne+projekcja), co na pewno wzmacnia wymowę tych sygnałów. Fibonacci to nie tylko cena, ale i czas. I w tym zakresie kurs FW20 dzisiaj także dotarł do oporu cenowo-czasowego (78,6%), a na jutro wypadała zgodność (1:1) czasu trwania korekty względem poprzedzającego ją impulsu (czyli mieści się w zakresie dopuszczalnych wahań).
Dzisiejsze maksimum kursu FW20 to górne ograniczenie chmury Ichimoku Kinko Hyo w interwale dziennym, czyli bardzo ważny opór. Wyjście ponad byłoby sygnałem kupna, czyli dobre miejsce do eSek z małym SL. Przyszłościowy charakter chmury sugeruje spadki i potwierdzają je pozostałe linie tej techniki.
Widły Pitchforka także zareagowały. Kurs wyszedł ponad ich górne ograniczenie jednak jest to dopuszczalne wg tej techniki. I może się sprawdzi o ile tylko kurs zacznie wędrować do linii mediany (środkowa linia wideł).
Oscylatory wykupione i sugerują spadki.
Wolumen spadał dla obecnej podbitki wzrostowej (a poprzednio rósł na spadkach).
Sorki za „pomazany” rysunek, ale to wersja roboczo-analityczna, więc mając do wyboru umieścić ją lub nic… więc proszę nie grymasić 😛
Czyżby idealny setup do gry na spadki WIG20 (FW20)? Otóż nie. Brakuje jakiegokolwiek potwierdzenia dla słabości (może na dniach będzie?), niektóre oscylatory (nie mające obszarów wykupienia/wyprzednia) dalej są wzrostowe, a wg tygodniowego Ichimoku jest ciągle wzrostowo.
No dobra. Ale gdyby jednak oznaki słabości zwyciężyły (i kurs koniecznie zamknął dniówkę pod dziennym Kijun-sen, u mnie ~<2420) to gdzie i kiedy może zawędrować?
Wg geometrii cenowo-czasowych ważny docelowy węzeł wsparciowy znajduje się w rejonie ~2205 i powinien wypaść w połowie kwietnia. Czy tak będzie? Już za 2 tygodnie się przekonamy 😉
p.s.
To nie jest Prima Aprilis, analiza autentyczna 😀
5 thoughts on “Sygnały sprzedaży na FW20 [2014-04-01]”
Comments are closed.
Ciekawie wygląda Twój komentarz w kontekście pobicia rekordu przez S&P500. Ehhh ci kontrarianie… 🙂
Analiza jest dla FW20 i tyle 🙂
Nie uważam, że MUSI być korelacja u nas ze „światowcami”. No i często to my wyprzedzamy ich ruchy.
Więc po jakimś sygnale słabości w miarę małe SL i jazda 😉
Natomiast jeśli już mowa o korelacjach to zwróć proszę uwagę, że mniejszy „światowiec” NASDAQ nie pobił poprzednich szczytów, a ponoć najpierw z tonącego okrętu szczury uciekają… oczywiście, zawsze może się udać jeszcze zdążyć z uszczelnieniem okrętu i wylaniem z niego wody przed zatonięciem, ale na to my szaraczki nie mamy wpływu i dlatego gramy głównie pod to co widzimy 😉
W mojej opinii na kontrakcie jesteśmy (11.04.2014) już w obszarze 4 fali. Fala ta z falą 2 połączona jest dokładnie zniesieniem Fibonacciego 78,6%. Skoro fala 4, to niedługo będzie można „sprzedać chciwość” – tak wykorzystuję formacje harmoniczne.
Na wykresie podaję potencjalną formację harmoniczną:
http://szkolenia-gielda-finanse.pl/gielda-blog/kontrakt-terminowy-fw20m14-formacja-harmoniczna_2
Jednak luka z 3 marca b.r. jak na razie stanowi realny opór.
A nie korciło Cię zagrać małą eLkę, właśnie na tą 5-kę?
Przy aktualnym poziomie tylko trochę korci, ponieważ
luka z 3 marca (2474-2469) działa na mnie hamująco:
– we czwartek H=2469 (czyli dotknięcie luki, ale bez jej zamknięcia),
– w piątek (11 marca) spadek do L=2422.
Skoro sytuacja jest jaka jest (można otworzyć L, ale bliskie sąsiedztwo luki neguje to) – czekam na dodatkowe informacje z rynku i ewentualnie dogodniejszy moment na nieco większą eLkę (w analizie wykorzystuję także wykresy punktowo-symboliczne P&F). Przy 2420-2416 stosując wielkość kratki=2 i 3-kratkowe odwrócenie [na wykresie daily] sądzę, że można otworzyć L (oczywiście, przy założonym stop-loss).